انسانها از زمانی كه به یاد دارند تنها موجودات هوشمند موجود در این جهان بوده اند. همین احساس تنهایی محققان را واداشته كه به شیوه های گوناگون به دنبال موجودات دیگری بگردند كه در جایی دیگر از این جهان بیكران در حال زندگی هستند، با این حال تمامی فعالیتهای تحقیقاتی انجام شده تا كنون همگی بی حاصل بوده و با وجود به كارگیری انواع فناوریها و وسایل تحقیقاتی پیشرفته، كسی به پیامهای ارسالی انسانها پاسخ نگفته و حتی پیامی هم به شكل درستی از دنیاهای دیگر شكار نشده است.

نظر یادتون نره! 

بقیه در ادامه ی مطلب

 

به همین دلیل انسانها در داستانها و فیلمهای علمی تخیلی خود به ترسیم انواع قیافه ها برای این گونه بیگانگان و فضایی ها پرداخته تا به این صورت تصوری از دشمنان یا دوستان احتمالی خود به دست هم نوعان خویش داده باشد.


با این حال به نظر می رسد كه مسأله موجودات فضایی و دنیاهای دیگر دارد رنگ و بویی از واقعیت به خود می گیرد و شاید تا چند دهه آینده میزبان كسانی باشیم كه بیشتر تنها در تخیلاتمان می توانستیم آنها را تصور كنیم.


به گفته دانشمندان، موجودات فضایی، بیگانه ها، زنده بوده و به راحتی قادرند امواج رادیویی تولیدی توسط انسانها را شنود كرده و از آخرین وضعیت حاكم بر زمین مطلع شوند.


كارشناسان خبره و بنامی كه در حال مطالعه روی دنیاهای دیگر و موجودات آن دنیاها هستند به دولت انگلستان اعلام كرده اند، به این یقین و باور قطعی رسیده اند كه حیات در جاهای دیگری از این جهان بیكران و پهناور وجود دارد.


به گزارش دیلی تلگراف، این محققان در محل وزارتخانه بازرگانی و صنایع انگلیس جمع شده بودند تا با وزیر علوم دولت انگلیس دیدار كرده و نتیجه آخرین یافته های خود را به اطلاع وی برسانند.این محققان به وزیر علوم انگلیس گفته اند در هنگام تحقیقات خود به شواهد بسیاری مبنی بر وجود دنیاهای حیات دار رسیده اند و به خصوص پیشرفتهای چشمگیری كه در جست و جوی ستاره های دارای سیاره به دست آمده نشان دهند. این واقعیت است كه می توان سیاره های بسیاری را در آینده نزدیك یافت كه دارای آب هستند و در مداری مشابه مدار زمین در حال حركت می باشند و همین می تواند یك كلید مهم برای یافتن حیات در سایر نقاط جهان باشد.


پروفسور گلن وایت یكی از این محققان است كه اعلام كرده در دهه آینده آژانس فضایی اروپا مأموریتی را كه نام آن داروین است آغاز خواهد كرد.در این مأموریت كه در سال 2018 به موقع اجرا گذاشته خواهد شد، تلسكوپ فضایی بسیار قویی به فضا پرتاب خواهد شد كه در طی 5 سال بیش از 500 ستاره موجود در فاصله 60 سال نوری زمین را مورد بررسی قرار خواهد داد. پروفسور وایت كه عضو هیأت علمی دانشگاه اوپن است و همكارانش به طور قطع یقین دارند كه اگر حیاتی در دیگر نقاط كهكشان وجود داشته باشد در آن زمان در دسترس محققان قرار خواهد گرفت تا به بررسی و تحقیق پیرامون آن بپردازند. به عقیده این محققان در سال 2020 انسان به پاسخی دقیق و قطعی در مورد موجودات فضایی دست خواهد یافت و در آن هنگام به راحتی به طور مستقیم با آنها تماس گرفته و از آنها پاسخهایی را دریافت خواهد كرد.این گروه تحقیقاتی، ابراز امیدواری كرده تلاشهایی كه از سال 1927 آغاز شده طی سالهای پایانی دهه آینده به ثمر نشسته و انسان از تنهایی درآید. به باور این محققان ما در آن زمان بیش از صدها سیاره خواهیم یافت كه همگی دارای حیات بوده و ساكنان آنها به طور مستقیم با ما سخن خواهند گفت

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 فروردین 1389    | توسط: گاگول 1    | طبقه بندی: عجایب، افراد مرتبط با موجودات فرازمینی، ملاقات های نزدیک،     | نظرات()