"و آنگاه روزی می رسد که مهدی موعود با شمشیرش قیام می کند و جهان را به داد می رساند."
بچه تر که بودم، وقتی مشابه این جمله رو خانم معلممون بهمون می گفت، اولین سوالی که پرسیدم این بود که چطور مهدی می خواهد با شمشیر مبارزه کنه در حالیکه پیروزی شمشیر بر بمب و موشک غیر ممکنه؟ اون روز خانم معلممون خیلی ساده گفت وقتی امام بیاد،همه ی سلاح ها از کار می افتن و فقط از همون شمشیر و اینا می شه استفاده کرد. یکم که بزرگتر شدم و دیگه راهنمایی می رفتم ، بهمون گفتن تو اون روز فرشته و جن ها به کمک امام میان و اجازه نمیدن کسی دستشو روی کلید پرتاب موشک بزاره و از این حرفا. اون دوران ها سپری شد و منم مثل خیلی ها اومدم دبیرستان . اینجا یه دلیل بهتر برام آوردن: "خب اون زمان که نمی توانسته مثلاً پیامبر بگه مهدی با بازوکا قیام می کنه. برای اونا موضوع رو با امکانات همون دوران توضیح می دادن ما هم فقط همینارو می دونیم".ولی بازم قانع کننده نبود. یعنی پیامبر اسلام که کلامش، کلام خدا بوده، نمی تونسته یه جوری موضوع رو بیان کنه که به درد امروز هم بخوره. هنوز مردم دارن حرفای قرآن رو کشف می کنن و حتی بعضی از حرفای خدا برای دوران ما هم زوده ولی 1400 سال پیش مطرح شده.به نظر من سخنان پیامبر ، امامان و حتی مطالب قرآن کلا به جز بخش اندکی از اون ها ،کامل و بدون هیچ ابهامی اند منظورم اینکه مطالبشون رو همون طور که هست گفتن و به خاطر ضعف علمی ماست که برخی از این مطالب قابل درک و فهم نیست.

نظر یادتون نره! 

بقیه در ادامه ی مطلب

اون روز دیگه به این موضوع فکر نکردم تا اینکه یه روز که داشتم می رفتم دبیرستان، توی رادیو تاکسی یه جمله از انیشتین گفت:" من نمی دونم مردم تو جنگ جهانی سوم با چه سلاح هایی به هم حمله می کنند ولی مطمئنم تو جنگ جهانی چهارم سلاحشون فقط سنگ و چوبه". بی تعارف از این جمله نمیشه گذشت. متاسفانه خیلی معنی داره. اگه همین الان هم جنگ جهانی سوم شروع بشه و کشورها همه ی سلاح های مخفی شون رو به کار ببرن، خسارتی به کشورهای جهان وارد می شه که هرگز قابل جبران نیست. جدا بر اون که میلیاردها نفر جونشون رو از دست میدن، دیگه هیچ بمبی روی زمین نمی مونه. هیچ سرمایه ای برای ساختن یه نیروگاه اتمی نیست. خیلی از اطلاعات از بین رفته. دانشمندان مردن و تنها چیزی که باقی مونده فقر و بد بختیه. اگه بشریت به بودنش ادامه بده دیگه مجبوره بره سراغ همون شمشیر و تیرکمون. حالا شاید بهتر بشه فهمید مهدی چطور می خواد بیاد و با شمشیر بجنگه بدون اینکه عده ی زیادی از بین برن .
اگه خوب به این حرفا فکر کنید مطمئناً یه چیزه به ذهنتون خطور می کنه. اگه قبلاً یه بار این اتفاق افتاده باشه چی؟ آیا امکان داره میلیون ها سال پیش باز هم نسل دیگه ای از انسان ها زندگی می کردن؟ یه نسل تکامل یافته؟ یک تمدن پیشرفته؟ خب حالا من چند تا از اتفاقاتی رو که روی همین زمین میفته و کسی بهشون توجه نداره رو براتون تشریح می کنم.
از کلام خدا شروع می کنم. خدا بارها در باره ی حضرت آدم حرف زده. یه آدمی که کاملاً خلق شده بوده و بعد به هر دلیلی به زمین فرستاده شده. هیجا بحثی از تکامل تدریجی انسان نیست. امروزه ثابت شده که نسل ما از تکامل میمون ها بوده. پدران ما نئاندرتال هایی بودن که حتی حرف زدن هم بلد نبودن. تا قرن ها بین اونا و حیوانات تفاوتی نبوده. ولی این قابل قبول نیست که پیامبر خدا و کسی که باید علم زیادی داشته باشه یه میمون یا نئاندرتال بوده. اگه اینجوری بود انسان های اون روزگار حداقل باید حرف زدن رو بلد بودن. ولی این طور نبوده. امروزه فهمیدیم که تکامل عقل موروثیه. من یه میزان عقل خام دارم، به مرور تکمیلش می کنم و وقتی هوشم به خاطر تمرین و تلاش افزایش یافت، این هوش مضاعف و البته خام رو به پسرم انتقال میدم و این فرایند ادامه پیدا می کنه تا عقل بشر کامل بشه و همه در یه سطح باشن.

با این حساب هوش انسانهای هزاره های گذشته باید خیلی از ما کمتر باشه. البته اینجا حالت تصاعد داره که به این بحث مرتبط نمی شه ولی اونچه که مسلمه علم می گه نمی شه جد ما همون آدمی باشه که خدا برای اولین بار خلقش کرده. یادتون نره که خلق آدم موجب شگفتی فرشتگان بوده. حتماً تفاوتی با بقیه ی موجودات داشته. حالا از کجا معلوم واقعاً ما بچه های همین آدم و حوا باشیم؟ شاید ما دومین نسل از انسان ها باشیم که بر روی زمین اومدیم. شایدم آخریش نباشیم
حالا چند تا دلیل براتون میارم که یکم براتون درک موضوع راحت تر باشه
هردویت که به راستگویی معروف بوده در یکی از کتابهاش در باره ی یک جزیره گفته:" در راهم به جزیره ای رسیدم که مردمش به روی اسبان آتشین می نشستند و به آسمان می رفتند." هردویت یه تاریخ نگار بوده و هیچ وقت نمیومده همچین دروغی بگه تا شهرتش رو از بین ببره. شاید واقعاً چیزی دیده. اهرام مصر چی؟ به نظر من غیر ممکن بوده انسان در اون موقع می تونسته چنین کاری بکنه. ولی امکان داشته به یه سری اطلاعات دسترسی داشته. اطلاعاتی از گذشته ی دور یا حتی انسانهایی باقی مانده از نسلی که سالها پیش نابود شدن. منطقی اگر چنین منبعی داشتن، بعد از ساخت اهرام، اونو از بین ببرن تا کسی به راز اهرام پی نبره. آخه فکرش هم احمقانه است که اون انسانها حتی روش جلوگیری از تشعشات اورانیوم رو هم می دونستن .
تازگی میگن اطلاعاتی راجع به انسان هایی هم دوره ی دایناسورها پیدا شده.
حالا اینجا این سوال باقی می مونه که اونا چی بودن و چی شدن. اگه واقعاً این نسل از همون اول با آمدن یه پیامبر به زمین شروع شده باشه مسلماً بعد از گذشته چند هزار سال خیلی تکامل یافته تر از امروز ما بودن و باید تمدنی بسیار پیشرفته داشته باشن. بمب هایی بسیار قوی تر و اسلحه ها یی که هزاران بار از اسلحه های امروزی مرگبار تر بودن. جامعه عین یک مین حساس بوده. با ساده ترین تحریک امکان داشته جنگی راه بیفته که هیچ کس از اون جون سالم به در نبره. جز عده ی معدودی که باید به نسل آینده گوش زد می کردن چه سرنوشتی در انتظارشونه. که اونا هم نتونستن کاری بکنن اینکه چرا هیچ اثری ازشون نمونده هم قابل توجیه. بدن انسان خیلی زود تر از دایناسورها از بین میره. از نسل خود ما هم قبایلی بودن که امروزه دیگه هیچ اثری ازشون نیست.

مایاها در امریکای جنوبی 5000 سال پیش بسیار پیشرفته تر از مصریان بودند. تقویم نجومی آن ها و بناهایی که به پاکردند هنوز بی جواب مانده و بی جواب ترین سوال اینکه چه بلایی سر مایاها آمد که از انسان هاش هیچ اثری نمونده. اینا که مال 5000 سال پیش بودن. چه برسه به انسانی که میلیون ها سال پیش زندگی می کرده .دلایل زیادی برای این قضیه بیان شده . اصلا بهتره بدونیم مایاها کی بودند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1388    | توسط: گاگول 1    | طبقه بندی: باستانی، عجایب، افراد مرتبط با موجودات فرازمینی،     | نظرات()